پارکت لمینت آرتا کلیک

روش نگهداری لمینت آرتا

روش نگهداری لمینت آرتا

آشنایی با روش نگهداری لمینت آرتا

روش نگهداری لمینت آرتا موضوعی است که قصد داریم در این مقاله در خصوص آن صحبت نماییم. این مدل از کف پوش، یکی از مدرن ترین و به روزترین کف پوش های موجود در بازار می باشد که دوام بالایی دارد. قیمت مناسب، ویژگی دیگری است که سبب شده تا اقبال گسترده ای نسبت به لمینت صورت پذیرد و از کف پوش چوبی محبوب تر باشد. اگر چه چوب طبیعی دوام بالایی دارد اما پارکت لمینت نیز در صورت نگهداری اصولی می تواند سال های طولانی قابل استفاده باشد.

ساده ترین و ارزان ترین روش نگهداری لمینت آرتا

ارزان ترین، ساده ترین و در دسترس ترین روش نگهداری لمینت آرتا جهت افزایش طول عمر این محصول، تمیز نگه داشتن آن می باشد. به طور کلی شستشو و نظافت کف پوش های لمینتی نسبت به کف پوش های چوبی آسان تر می باشد. علت راحتی نظافت و شستشوی آنها نیز به چند لایه بودن این نوع لمینت ها مربوط می گردد. در واقع هر لایه در کف پوش های مذکور وظیفه مخصوصی را بر عهده دارد. به عنوان مثال، لایه ضد آب موظف است تا از نفوذ آب به ساختار کف پوش جلوگیری نماید.

آلودگی هایی نظیر ذرات شن، خط و خش های بدی روی کف پوش می اندازند و بایستی کف پوش ها در برابر این آسیب، محافظت شوند. لذا حتما از پادری در ورودی منزلتان استفاده نمایید تا کف کفش هایتان ذرات شن را به درون منزل وارد نکنند.

روش نگهداری لمینت آرتا و انتخاب فرچه مناسب

همانطور که گفتیم اصولی ترین روش نگهداری لمینت آرتا نظافت و حفظ تمیزی آن می باشد. جهت از بین بردن ذرات آلودگی و گرد و غباری که به منزل وارد شده است، می توانید از جارو برقی کمک بگیرید. به نظر می رسد تمامی جارو برقی های موجود در بازار دارای نازل سازگار با کف پوش ها می باشند. با این حال اگر جارو برقیتان قدیمی است و دارای این نازل مخصوص نمی باشد، باز هم جای نگرانی نیست. در جارو برقی های قدیمی دو مدل سری وجود دارد که یکی از آنها نرم بوده و حالت فرچه ای دارد. شما می توانید به کمک این سری نرم و فرچه ای به راحتی پارکت لمینتی را تمیز نمایید.

روش نگهداری لمینت آرتا و شستشوی آن

در ادامه بررسی روش نگهداری لمینت آرتا به نحوه شستشوی این لمینت ها اشاره می نماییم. در خصوص این مساله آشنایی با یک سری نکات ضروری می باشد که در صورت عدم رعایت آنها کف پوش شدیدا آسیب می بیند. اولین نکته باد کردگی کف پوش در صورت تماس طولانی مدت با رطوبت مربوط می شود. هر چند اشاره کردیم که کف پوش های مذکور ضد آب هستند اما این ویژگی بدان معنا نیست که کف پوش را در آب غوطه ور سازیم! شستشوی لمینت به ساده ترین شکل صورت می گیرد و یک عدد تی، چند قطره شامپوی مخصوص لمینت و یک سطل آب جهت انجام آن کافیست.

خواندن  لمینت آرتا کد 665

به منظور معرفی روش نگهداری لمینت آرتا و شستشوی آن، ابتدا سطلتان را تا نصفه پر از آب نمایید. سپس چند قطره از شامپو را داخل ظرف بریزید و خوب محتویات ظرف را مخلوط نمایید. سپس تی را درون سطل زده و پس از گرفتن آب اضافی آن به نظافت پارکت لمینتی مشغول شوید. لازم به ذکر است که اسیدها و محلول های شیمیایی قوی شدیدا برای کف پوش ها مضر و آسیب زا می باشند.

اگر چه کف پوش های جدید در برابر لکه ها مقاومت خوبی دارند اما به این خاصیت آنها اتکا نکنید. در صورت مشاهده هر گونه لک روی کف پوش های لمینتی سریعا وارد عمل شده، لک را بر طرف نموده و محل را خشک نمایید.

نگهداری لمینت آرتا

روش نگهداری لمینت آرتا و خشک کردن کف پوش

روش نگهداری لمینت آرتا به شستشوی کف پوش محدود نمی شود و خشک کردن کف پوش نیز تکمیل کننده این فرآیند است. اگر کف پوش لمینتی پس از شستشو به صورت صحیح خشک نشود، آثار لک روی آن باقی خواهد ماند و یا در طولانی مدت به مغزی لمینت آسیب وارد میکند. بدین منظور از یک دستمال با الیاف فیبری کمک بگیرید و کف پوشتان را خشک نمایید.

افتادن اجسام سنگین روی کف پوش لمینت

اگر می خواهید عمر کف پوشتان شدیدا کاهش یابد، اجسام سنگین را مستقیما روی آنها قرار دهید. این کف پوش ها به صورت تایل های مربعی یا مستطیلی ساخته شده و به صورت نر و مادگی به هم متصل می گردند. پیش از اینکه اجسامی سنگین نظیر کمد یا کاناپه را روی آنها قرار دهید، موکتی روی کف پوش پهن نمایید. با همین تکنیک ساده، احتمال آسیب دیدن کف پوشتان از بین می رود.

مراقب اشیاء تیز و برنده باشید

اشیا تیز و برنده آسیب دیگری است که کف پوش های لمینتی را تهدید می نماید‌. لذا جهت حفظ کف پوش در برابر چنین آسیبی مراقب چاقو و ابزارهای نوک تیز باشید تا به لمینت آسیب نزند. نگهداری لمینت آرتا بسیار آسان است و با رعایت چنین تکنیک های ساده ای می توانید سالیان سال از این کف پوش استفاده نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

2 در مورد “روش نگهداری لمینت آرتا”

    1. سلام، ابتدا سطلتان را تا نصفه پر از آب نمایید. سپس چند قطره از شامپو را داخل ظرف بریزید و خوب محتویات ظرف را مخلوط نمایید. سپس تی را درون سطل زده و پس از گرفتن آب اضافی آن به نظافت پارکت لمینتی مشغول شوید. لازم به ذکر است که اسیدها و محلول های شیمیایی قوی شدیدا برای کف پوش ها مضر و آسیب زا می باشند.
      با تشکر ARTACLIC.COM

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا