پارکت لمینت آرتا کلیک

نصب پارکت لمینت آرتا

نصب پارکت لمینت آرتا

آماده سازی شرایط قبل از نصب پارکت لمینت آرتا

زمانی که به مراحل آخر ساختمانی نزدیک هستید و کف سازی به صورت کامل انجام شده است نوبت به نصب پارکت لمینت آرتا می رسد. بعد از گذشت حداقل دو ماه از شروع کف سازی نوبت به بررسی کارشناس می رسد که از خشک شدن کامل کف مطمئن شود بعد از تایید کارشناس می توانید پارکت ها را نصب کنید. در ابتدا لازم است به مدت دو روز پارکت ها در وسط خانه بدون اینکه شرینک را باز کنید، بماند تا با دمای خانه یکی شود. حداقل به تعداد سه کارتن از تایل ها را قبل از نصب بررسی کنید، تا مشکلی مثل باد کردگی، تاب برداشتن و غیره نداشته باشد. بعد از اینکه از سالم بودن آن اطمینان پیدا کردید آن ها را با دقت مخلوط نمایید.

وسایل مورد نیاز برای نصب پارکت لمینت آرتا
 • وسیله برنده مثل اره یا چاقو تیز
 • وسیله برای اندازه گیری مثل متر و گونیا
 • چکش پلاستیکی به همراه پد ضربه گیر و نوار چسب پهن و عایق
 • وسایلی برای ایمنی مثل عینک و ماسک
 • پارکت لمینت آرتا و درزگیر و قرنیز
 • فوم برای نصب با ضخامت استاندارد لازم می باشد.
 • ورق نایلونی با ضخامت استاندارد
نصب پارکت لمینت
مراحل نصب لمینت

محاسبه مواد مورد نیاز

باید کل فضایی که قصد دارید پارکت لمینت آرتا نصب کنید را حساب نمایید. اکثر اتاق ها به صورت مستطیل می باشد پس مساحت به صورت طول * عرض بدست می آید. ولی برای فضاهایی که به صورت نامرتب هستند باید طول * عرض را به اضافه مساحت آن فضایی که به صورت مرتب نیست کنید و عدد به دست آمده، را ده درصد اضافه کنید و به مقدار عدد نهایی پارکت تهیه نمایید.

مراحل نصب

 • برای نصب پارکت لمینت آرتا ابتدا از خشک و تمیز بودن کف زمین مطمئن شوید و ناهمواری کف بیشتر از 2 میلی متر نباشد. بعد از آن عرض فضای مورد نظر را اندازه بگیرید و با استفاده از عرض یک تایل آن فضای مورد نظر را قسمت بندی نمایید.
 • در مرحله بعدی از سمت چپ فضای مورد نظر شروع به کار کنید تایل ها را در سمتی که نور خورشید می تابد و به صورتی که گوشه طولی تایل ها با گوشه طولی فضای مورد نظر موازی باشد نصب نمایید. فضاهای مختلف، مساحت های مختلفی نیز دارد ولی می توان گفت بهترین مساحت طول حدودی 10 متر و عرض حدودی 7 متر است.
 • در این مرحله ابتدا تایل ها قسمت اول را تمیز کنید و قسمت نر تایل را برش داده، و این برش ها را به صورت موازی با دیوار نصب کنید.
 • هنگامی که به انتهای کار نزدیک شدید آخرین تایل را براساس فضای مورد نظر به طوری که موجب صدمه به بقیه فضا نشود برش داده و نصب کنید.
 • برای نصب بقیه قسمت های دیگر ابتدا قسمت هایی را که نصب کرده اید را کمی بلند کرده، و بعد تایل دیگر را در فضای مورد نظر قرار دهید.
خواندن  لمینت آرتا کد 875

برای تایل های آخر فاصله مناسب تا دیوار را رعایت کنید و سپس برش داده و نصب کنید، و در مرحله آخر نصب پارکت لمینت آرتا این فاصله را تا دیوار محاسبه کنید و قرنیز ها را نصب کنید.

برای نصب پارکت لمینت آرتا بهتر است برش کار را بیرون از منزل انجام دهید تا فضای مورد نظر تمیز بماند. حتما از ماسک و عینک ایمنی برای سلامت خود استفاده کنید.

برای نصب پارکت لمینت آرتا به نکات زیر توجه فرمایید.

بهتر است پارکت لمینت آرتا را در محیط های مرطوب مثل آشپزخانه نصب نکنید.

برای فضاهای که گرمایش از کف دارند باید از فوم های مخصوص استفاده نمود.

برای تمیز کردن پارکت ها می توانید از جارو برقی یا پارچه های نم دار استفاده کنید. به هیچ عنوان پارکت ها را خیس نکنید. اگر لازم بود برای پاک کردن لکه ای از الکل و مواد ضدعفونی دیگر استفاده کنید ماده ضد عفونی را بر روی دستمال بریزید و به صورت مستقیم بر روی پارکت نریزید.

5/5 - (15 امتیاز)

4 در مورد “نصب پارکت لمینت آرتا”

 1. جمشید هاشمی

  زمان نصب یک محیط 70 متری چقدر میباشد آیا کار در یک روز جمع میشود؟ و اینکه میخواستم بدونم بعد از نصب میشه استفاده کرد و یا نباید تردد داشته باشیم؟

  1. سلام، زمان مورده نیاز بابت متراژ کار شما حدود 2 الی 4 ساعت حدودا با نصب ابزار میباشد.
   در خصوص سوال دوم شما هم باید عرض کنم بلافاصله بعد از نصب لمینت شما براحتی میتوانید بروی کار وسیله بچینید و یا بروی آن تردد کنید.
   با تشکر ARTACLIC.COM

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا